HOTEL BLACK&WHITE

wygodne pokoje / klimatyczna restauracja / konferencje.

Wygodne pokoje hotelowe

Pokoje zostały zaprojektowane z myślą o komforcie i wygodzie pobytu.

Restauracja

Spróbuj lokalnych specjalności i dań kuchni regionalnej oraz europejskiej. 

Usługi dodatkowe

W hotelu zorganizujesz konferencje, szkolenie czy spotkanie biznesowe. 

ZAKOPANE - serce Tatr

Miejsce, gdzie odpoczywa umysł, a ciało domaga się jeszcze większej aktywności fizycznej. Coraz częściej właśnie w górach wypoczywają całe rodziny, oswajając się z bliskością natury i górzystymi widokami. Różnorodność atrakcji, jakie daje ludziom to miejsce, sprawia, że opuszczając je od razu chce się do niego wracać.

W zależności od tego, co jest celem podróży do tego uroczego miasta, można wymieniać multum pomysłów na spędzenie czasu i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o szlaki turystyczne, osoby mało zaawansowane w pieszych wyprawach lub rodziny z dziećmi poradzą sobie bez wątpienia z wejściem na słynne Morskie Oko, szczyt Nosal i Grzesia lub w dolinach, których jest kilka do wyboru (Dolina Chochołowska, Strążyska, Kościeliska). Wiosną największym zainteresowaniem cieszy się ta pierwsza, ze względu na bardzo dużą ilość kwitnących krokusów praktycznie przez całą jej trasę. W przypadku wprawionych piechurów, można polecić już bardziej wymagające trasy, do których należy się przygotować. Warto tu wymienić prawdopodobnie najbardziej znany szczyt o nazwie Giewont (przypominający śpiącego rycerza) czy Dolinę Pięciu Stawów - na jej trasie nawet latem w miejscach zacienionych mogą pojawić się utrudnienia związane z oblodzonymi skałami, którymi trzeba przejść. W przypadku już prawdziwych wyczynowców, najlepszą opcją będą Rysy.

noclegi w Zakopanem urządzone są często w góralskim klimacie

Noclegi w Zakopanem

Wybierając się do Zakopanego, z pewnością przyda się sprawdzone miejsce noclegowe, w którym zregenerujemy siły po dniu na szlaku. Jakie noclegi w Zakopanem wybrać? Wybór jest duży i wiele zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy. Tanie noclegi w Zakopanem szybko znikają, jednak wystarczy trochę poszukać, by nocować w stolicy Tatr w dobrej cenie. Popularne są apartamenty z widokiem na góry oraz pokoje gościnne w różnych częściach miasta. 

Atrakcje Zakopanego

Ciekawą atrakcją turystyczną jest z pewnością spływ Dunajcem. To około dwugodzinna wyprawa łodziami, na pokładzie których spędza się niezapomniane chwile z miejscowymi flisakami. Sezon trwa od 1 kwietnia do 31 października, a widoki podczas spływu są niezapomniane. Wypłynąć można z dwóch miejscowości - Szczawnicy oraz Sromowiec Kątów. Przy obu z tych przystani za dodatkową opłata jest możliwość pozostawienia samochodu na jednym z kilku parkingów.
Co jeśli optymistyczne prognozy pogodowe się nie sprawdzą, a na miejscu będzie padać? Na to również jest wyjście - w Zakopanem i okolicznych miejscowościach do wyboru jest kilka parków wodnych, oferujących baseny termalne i strefy lecznicze. To miejsca, w których dobrze będą się czuć zarówno dzieci, jak i dorośli, nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Zdecydowanie nie ma nic bardziej przyjemnego, niż przebywanie w gorącej wodzie, jednocześnie obserwując za szybą podający deszcz.
Zakopane oferuje turystom dużo więcej atrakcji, niż te wymienione wyżej. To tylko garstka pomysłów, z których można skorzystać, odpoczywając w tym pięknym mieście. Aby jednak mieć jakiekolwiek wyobrażenie na temat Tatr, trzeba zobaczyć je na własne oczy, poczuć halny na swoim ciele i przede wszystkim dać sobie szansę na wyciszenie i obcowanie z naturą, którą oferuje nam to miejsce. 

Widoki

BlackAndWhiteHotel.pl - wygodne pokoje / relaks / aktywny wypoczynek

AI Website Builder